Op donderdag 13 november organiseerde de Dorpsraad Spanbroek Opmeer in het Kerkhuys een thema-avond met als titel: “Energie in Opmeer”

Voorafgaand aan deze avond mocht de Dorpsraad een cheque van € 1.000,00 van de Gemeenschapsveiling in ontvangst nemen. Dit werd bijzonder op prijs gesteld; met deze financiële ondersteuning kunnen immers dit soort informatieavonden worden bekostigd.
Vervolgens hebben de ongeveer 80 belangstellenden met volle aandacht zitten luisteren naar de drie deskundige sprekers die door de Dorpsraad waren uitgenodigd om de bezoekers mee te nemen in een aantal belangrijke onderdelen van de energietransitie.

1e spreker was Carel Anink, expert op het gebied van decentrale opwekking van elektriciteit. Zijn presentatie ging over de energietransitie richting een energieneutraal West-Friesland in 2040. Hij ging in op vragen als:

  • Wat moet er in West-Friesland gebeuren om in 2040 energieneutraal te kunnen zijn, en hoe bereiken we dat?
  • Welke rol kan kernenergie daarbij spelen?
  • Is uitbreiding van het hoogspanningsnet dé oplossing voor het huidige stroomtekort en de netcongestie 
  • Blijft de leveringszekerheid gewaarborgd wanneer het energieverbruik sterk gaat stijgen?

2e spreker was Mike Leurs, adviseur van het in Opmeer gevestigde bedrijf PakdeZon. Hij had het met name over de mogelijkheden en wenselijkheden van zonnepanelen, thuisbatterijen en back-up systemen.

3e spreker was Piet Koper, particulier gebruiker van zonne- energie en thuisbatterijen en deskundige in elektrotechniek en meet- en regeltechniek. Hij deelde, als deskundige gebruiker, zijn ervaringen van zijn energiesystemen thuis.

Kortom het was een avond met vele invalshoeken rondom het thema “Energie in Opmeer”!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *